Põhjalikult rekonstrueeritud Variku kool ja uus spordihoone avavad uksed 1. septembril.
Linnapea Urmas Klaasi sõnul saab põhjalikult uuendatud Variku koolist Raatuse kooli kõrval teine kaasaegsemaid põhikoole Tartus. „Avatud õppemaastikuga ruumilahendus võimaldab kasutada tänapäevaseid õppevahendeid ja -meetodeid ning kindlasti toob see uue kvaliteedi kogu kooli õppetöösse,“ ütles Klaas. Ta lisas, et uue spordihoone valmimine parandab tunduvalt õpilaste ja kogu ümbruskonna rahva sportimistingimusi. “Variku kool on ka üks liikuma kutsuvatest Tartu koolidest ja õpilaste liikuvuse edendamiseks on neil sügisest suurepärased võimalused,” sõnas Klaas.
Variku koolihoonest jäid rekonstrueerimise käigus alles vaid kandekarkass ning välispiirded. Neljakorruselise õppekorpuse kahel esimesel korrusel on 1.-4. klassi õpilaste klassiruumid, ülemistel korrustel avatud õpperuumid vanematele klassidele. Kooli aatrium laieneb ligi 300 ruutmeetri võrra.
Variku kooli rekonstrueerimist alustati eelmisel suvel sellega külgnevast võimlast, mis lammutati täielikult. Selle asemele on kerkinud uus spordihoone, kuhu tulevad kaks täismõõtmetes korvpallisaali, jõu- ja maadlussaalid ning pesemis-ja riietusruumid.
Päeval on spordihoone õpilaste kasutuses, õhtuti on maja avatud kõigile huvilistele. Spordihoonet hakkab haldama SA Tartu Sport.
Koolimaja avarale õuealale rajatakse avalikku kasutusse jäävad korvpalliväljakud ja jalgpalli miniväljakud, väike skate-park ja mänguväljak. Samuti tulevad sinna parklad ja varjualused jalgratastele.
Kooli- ja spordihoone arhitekt on Kaido Kepp OÜst Arhitektuuriklubi, ehitaja OÜ Nordlin Ehitus OÜ ja omanikujärelevalvet teeb Pikk Silm OÜ.
Koolihoone rekonstrueerimine läheb koos sisustusega maksma 8 miljonit eurot, millest 3,4 miljonit eurot tuleb toetusena SAlt Innove. Spordihoone ehitab linn oma vahenditest ning selle maksumus on koos sisustusega 2,4 miljonit eurot.
Projekti kogumaksumus on 11 miljonit eurot. Tartu linna omaosalus on 7,7 miljonit eurot ja 3,4 miljoni ulatuses rahastab koolimaja rekonstrueerimist SA Innove meetmest “Põhikoolivõrgu korrastamine perioodil 2014-2020”. Spordihoone ehitab linn oma vahenditest.