Tartu ootab kohtumist Modern Talking´i legendaarse solistiga

Sel suvel, 28. juulil toimub Tartu lauluväljakul unustamatu sündmus – ajaloo ühe edukaima muusikakollektiivi „Modern Talking“ superstaar Thomas Andersi kontsert. Suve ühel vingeimal kontserdil esineb ka legendaarne laulja Sandra. Ja üllatusi jagub sel õhtul veelgi!

Broneeri endale juba varakult 28. juuli 2024. aasta puhkusekalendrisse. Tartus saab sel õhtul nautida legendaarse Thomas Andersi (1,5h) ja Euroopa diskode superstaari Sandra (1h) sütitavat ja ainsat Eesti kontserti, kus staarid esitavad oma tuntumaid hitte, mis on võitnud miljonite inimeste südamed üle maailma.

Modern Talking – tõeline edulugu

Ainulaadne karjäär algas 1979. aastal, kui Thomas Anders salvestas pärast Luksemburgi raadio lauluvõistluse võitu singli „Judy“ ja kohtus kontserttuuril kuulsa grupi C.C. Catch muusiku Dieter Bohleniga.

Koos Modern Talkinguga andis Thomas Anders välja lugematu arv lugusid, mis jõudsid kümnete riikide edetabelite esiviisikusse. Hitt „You´re My Heart, You´re My Soul“ püsis aga edetabeli tipus pool aastat 81-s erinevas riigis. 1989. aastal andis Thomas välja oma esimese sooloalbumi „Different“ ja alustas edukat soolokarjääri, tehes koostööd paljude kuulsate lauljatega.

Ilmus 17 albumit

Thomas teeb edukalt koostööd kuulsate muusikutega, näiteks kuulus duett „Roxette“ kinkis talle singli. Kuid ta kirjutab ka palju laule üksinda. Üks neist, „Dance in Heaven“, salvestati pärast vestlust ühe vanema austaja Etheliga. Pärast telefonivestlust temaga, mille käigus oli naisel raskusi sõnade hääldamisega, mõistis Thomas, et ei kuule kunagi enam tema häält ja kirjutas selle loo.

Ameerikas andis ta 1994. aastal välja hispaaniakeelse albumi „Barcos de Cristal“, mis oli suunatud Ladina-Ameerika turule ja jõudis Argentiina edetabelite tippu. Varsti pärast seda kirjutas Thomas Matai Sáncheze tunnuslaulu populaarsele telesarjale „Tal Vez“, millest sai Mehhikos number üks hitt.

Thomas esineb ka pseudonüümide Chris Copperfield, Phantomass all ning kaasab oma kavadesse dzässinumbreid.

1998. aastal, pärast Modern Talking´u elavnemist, töötas Thomas samaaegselt iseseisvalt ja korraldas muljetavaldavaid kontserte USA-s ning ambitsioonika Euroopa turnee koos Scorpionsiga. Ta salvestas orkestriga akustilise albumi ning mullu märtsis andis välja oma 17. stuudioalbumi „Cosmic“. Thomas osaleb ka erinevates projektides ning populaarse muusika telesaates „Mask“.

Tema nimi on Bernd Weidung

Teises abielus sündis tal Claudia Hessiga poeg. Tänapäeval mäletavad või teavad vähesed, et Thomase pärisnimi on Bernd Weidung. „Ainult lähedased kutsuvad mind nimepidi,“ naerab Thomas, meenutades lennujaamades olukordi, kus töötajad on šokis, kui kuulus laulja esitab „kellegi teise“ nimel isikut tõendava dokumendi. „Ühel päeval, kui ma supermarketis oste tegin, andsin oma krediitkaardi. Ametnik kõhkles minuti ja seejärel kuulsin teda telefoniga rääkimas: „Meil on suur probleem. Minu ees on laulja Thomas Anders mingi varastatud krediitkaardiga…“.

Me sureme ja probleemid kaovad

Maakera eri paigus endiselt oodatud laulja on müünud üle 125 miljoni eksemplari albumeid, sealhulgas grupi- ja soolosalvestusi ning saanud üle 420 plaatina- ja kuldauhinna. Vaatamata tohutule edule ja enam kui 40-aastasele kogemusele muusikatööstuses, ei ole Thomas Anders oma karismat kaotanud, mistõttu imetlevad tema fännid üle maailma staari ehedat siirust, mis kontsertidelt õhkub.

„Sattusin tihti õnnetustesse, kuid pääsesin neist alati eluga, sest sündisin õnnetähe all,“ tunnistab Thomas, kes esitab oma kuulsamaid teoseid 28. juulil Tartus. „Pärast iga õnnetust mõtlesin elu üle järele ja mõistsin, et pean maailma armastama, oma olemasolu üle rõõmustama ja positiivset energiat kiirgama. Probleemid? Me sureme ja nad kaovad. Seetõttu ärgem keskendugem neile, sest me kõik oleme sündinud selleks, et õnnelik olla“.

Sandra – Euroopa diskoteekide superstaar

Sandra Lauer sündis Saarbrückeni linnas Prantsusmaa piiri lähedal. Juba lapsepõlves näitas Sandra suurepäraseid laulmis- ja tantsuoskuseid nii et alates 7. eluaastast hakkas ta käima muusikakoolis, tantsukoolis ja kitarrikursustel. Juba 13. aastaselt äratas Sandra Saarbrückeni noorte tähtede festivalil esinedes pealtvaatajate ja muusikute tähelepanu

1979. aastal võttis Sandra vastu kutse liituda Arabesque grupiga, kus ta peagi asus liidripositsioonile. Arabesque´ga esinedes kohtus Sandra laulja Michel Cretuga, kes töötas sel ajal bändi klahvpillimängijana. Nende vahel tekkis armusuhe ja Micheli nõudmisel lahkus Sandra 1984. aastal grupist, et alustada soolokarjääri.

Koostöö tulemuseks on Sandra esimene sooloalbum „The Long Play“, mis ilmus 1985. aasta novembris ja tõusis kohe Saksamaa ja teiste riikide edetabelite tippu. Ka järgnevate albumitega saadab teda edu. 1988. aastal Sandra ja Michel abiellusid. 1995. aastal sündisid neil kaksikud, kuid paraku 2007. aastal läks Sandra abikaasast lahku.

Alates 2009. aasta algusest on ta aktiivselt tuuritanud ja valmistunud uue albumi väljaandmiseks, mida ta salvestab Ameerikas. Selle tulemusena ilmus samal aastal Sandra kauaoodatud uus album „Back to Life“. 2022. aastal ilmus tema uus kauaoodatud 10. stuudioalbum „Stay In Touch“.

Sandra jätkab täna uue muusika väljaandmist ja on aktiivne kontsertidel üle maailma. Tema ainulaadne hääl, esitusstiil, meloodia ja energia meelitavad jätkuvalt tema kontsertidele kümneid tuhandeid lojaalseid ja uusi fänne.

Kontserdi õhkkonnast, kohtumisest maailmatähtedega ja muljetest suvisest Tartus jäävad Sulle veel pikaks ajaks unustamatud emotsioonid!

 

OSTA PILETID SIIT