Saame kokku laululaval!

Loading Üritused
This event has passed.

“JOHNNY”

 rockooper kahes vaatuses.

 “Johnny” on ajatu lugu nooruse püüust leida oma tee ja oma tõde. Sageli teavad aga pereliikmed, sõbrad, sugulased ja vahel võhivõõradki paremini, mis on õige ja mida noor inimene oma eluga tegema peaks.  Siit saavadki alguse konfliktid nii erinevate põlvkondade kui ka erinevate maailmapiltide vahel.

 

Muusika: Olav Ehala, Margus Kappel, Jaanus Nõgisto ja Peeter Volkonski

Libreto: Mihkel Truman

Lavastaja: Ain Mäeots

Koreograaf: Marika Aidla

Muusikajuht: Olav Ehala

Ansambel Olav Ehala juhatusel: Margus Kappel, Priit Kuulberg, Jaanus Nõgisto, Toomas Rull, Mikk Tammepõld ja Ain Varts.

Peaosades: Franz Malmsten ja Liis Lass

31. märtsil 1980. aastal esietendus Noorsooteatris rockooper “Johnny” (lav. Eero Spriit), millest sai kiiresti kultuslavastus. Kindlasti oli selles oma osa suurepärasel muusikal, ent veelgi enam käsitletavatel teemadel – peamiseks küsimuseks oli üksikindiviidi vabadus nii traditsioonide kui nõukogude ideoloogia surve all hingavas ühiskonnas. See sai mõistagi ka põhjuseks, miks lavastuse etendamine paar kuud hiljem keelustati. Ilmselt oli ka sellel asjaolul oluline roll, miks “Johnny” legendaarseks muutus ning teda tänini mäletatakse.

Kulus neli aastakümmet, enne kui tekkis võimalus “Johnny” uuesti lavale tuua. Ehkki uus libreto võimaldab meil rääkida vabadusest tänapäevase maailma kontekstis ja oluliselt otsesõnalisemalt, kui see oli võimalik 1980. aastal, on Olav Ehala, Margus Kappeli, Jaanus Nõgisto ja Peeter Volkonski kirjutatud muusika täpselt sama, mis 1980. aastal. Sama jõuline, sama väljendusrikas, sama haarav.

5. augustil 2021. aastal Tartu laululaval esietenduv “Johnny” on kahtlemata aasta suurim muusikalavastus, kus teevad kaasa Eesti oma ala absoluutsed tipud – korduvalt auhinnatud lavastaja Ain Mäeots, Eesti armastatumaid ja hinnatumaid heliloojaid Olav Ehala ning mitmetes tähelepanuväärsetes lavastustes tantsija ja koreograafina osalenud Marika Aidla.

Korraldajal on õigus teha programmis muudatusi.

www.johnnytartus.ee

Soeta pilet PILETILEVIST 

Üksikasjad

Start:
5. aug. 2021, 21:00
End:
14. aug. 2021, 23:30
Ürituse kategooria:
Koduleht:
https://www.johnnytartus.ee/

Asukoht

Tartu Laululava

Korraldaja

Joovikas OÜ
Telefon:
53465755
E-post:
info@vaiguviiul.ee
Go to Top