Jacob Collier ja Take 6 annavad kontserdi kultuuripealinnas Tartus.

Jazzkaar toob 18. juulil Euroopa kultuuripealinna programmis Tartu laululavale esinema hinnatud laulja, helilooja ja multiinstrumentalisti Jacob Collieri koos vokaaljazzi absoluutsesse tippu kuuluva ansambliga Take 6. Piletid tulevad müüki teisipäeval, 23. jaanuaril kell 10. Jazzkaar on Jacob Collieri Eestisse toomise nimel teinud tööd juba pikka aega ning kultuuripealinna aastal saab see teoks. „See oli 2016. aastal Collieri debüütalbumi „In My
Room“ ilmumise järel, kui soovisime kutsuda superandeka talendi Jazzkaarele, paraku ei läinud tol korral õnneks. Seda suurem on rõõm, et saame Collieri tutvustada tema siinsetele arvukatele fännidele nüüd Euroopa kultuuripealinna aastal,” rääkis Jazzkaare kunstiline juht Anne Erm. Londonis tegutsevat 29-aastast multitalenti Jacob Collieri on paljud mainekad väljaanded nimetanud üheks oma põlvkonna kõige uuenduslikumaks muusikuks – tema loomingust leiab nii pop-, jazz- kui ka klassikalist muusikat.

„Collieri omapärane helikeel ja isikupärased videolahendused inspireerivad paljusid ning haaravad jäägitult kaasa igas eas kuulaja,” rääkis Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 loovjuht Kati Torp. „Ta on maailmas eriti tuntud oma väga energiliste kontsertide poolest, kus ta loob publikust massiivse mitmehäälse koori. Võib arvata, et Collier muudab ka kultuuripealinna publiku Tartu laululaval suureks ühendkooriks.”

Collier salvestas oma debüütalbumi „In My Room” algusest lõpuni oma kodus – kõik lugude seaded kirjutas ja mängis sisse muusik ise ning hiljem võitis albumi eest kaks Grammy auhinda. Collier on teinud koostööd tuntud nimedega nagu näiteks Coldplay, John Mayer, Ty Dolla $ign, Tori Kelly, Daniel Caesar, SZA ja paljud teised.

Collier alustas 2018. aastal oma üle 50 lauluga neljaosalise albumi „Djesse“ salvestamist, millest iga osa käsitleb erinevat muusikastiili. Iga seni avaldatud kolm albumit pälvis ühe Grammy auhinna, See tegi temast ainukese Briti helilooja, kes on võitnud iga oma esimese nelja albumi eest Grammy. Collier plaanib „Djesse” neljanda osa anda välja veebruaris. Koos Collieriga astub 18. juulil Tartu laululavale 10 Grammy auhinnaga pärjatud ning üle maailma hinnatud a cappella vokaalkuuik Take 6, kelle Quincy Jones on tituleerinud “kõige meisterlikumateks häälevõluriteks siin planeedil!” Eelmisel aastal andsid nad ühise kontserdi Ameerikas ning nüüd on kooslus esmakordselt Euroopas.

Jacob Collieri ja Take 6 piletid Euroopa kultuuripealinna programmis tulevad müügile 23. jaanuaril kell 10.00 Piletilevis ja Piletikeskuses.

 

OSTA PILETID SIIT