Täna, 24.aprillil kohtusid Tamme staadionil Eesti Jalgpalli Liidu esindajad ning Tartu linnapea ning linnavalitsuse liikmed ning SA Tartu Sport esindajad, et arutada 2020. aasta maikuus Eestis toimuva U-17 noormeeste Euroopa meistrivõistluste toimumist Tartus.

U17 noormeeste Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri korraldajaks on Eesti Jalgpalli Liit.

EM-finaalturniirile pääseb 16 koondist, mis tähendab, et tegemist on korralduslikult väga suure väljakutsega. Eesti Jalgpalli Liit soovib 2020. aasta suurvõistluseks luua kaks regionaalset keskust – Põhja- ja Lõuna-Eesti -, kaasates korraldusse kohalikud kogukonnad ja klubid. Tänasel kohtumisel oli teemaks kuidas Tartu linna regionaalse keskusena paremini kaasata.
Tartu linnale annab sellise ürituse korraldamine lisaväärtust nii linna tuntuse tõstmisel kui ka turistide arvu suurenemisel. Eeldatavasti tuleb Lõuna-Eesti regionaalsele turniirile ca 350 osalejat ja korraldusmeeskonna liiget ning neile lisaks fännid ja lapsevanemad.

Kohtumisel oli teemaks ka Tamme staadionile UEFA poolt esitatavad nõudmised mängude läbiviimiseks ning staadioni valmisolekut nii suure ürituse läbiviimisel.

Otseülekanded mängudest jõuavad Eurospordi vahendusel miljonite inimesteni.

Korraldajariigina pääseb Eesti finaalturniirile valikmängudeta. 2020. aasta U17 EM-finaalturniiril mängivad 2003. aastal ja hiljem sündinud noormehed.

Allikas: Eesti Jalgpalli Liit