VII Tartu Võimlemispidu „Käänulised teed“ toob Tamme staadionile rekordarvu liikumise ja võimlemise harrastajaid

Teisipäeval, 29. mail Tamme staadionil kell 19.00 toimuv Tartu Võimlemispidu 2018 on suurem kui ei kunagi varem. Ligi 2800 osalejat tervest Lõuna-Eestist ning külalistega ka teistest maakondadest võtavad osa juba 7 korda toimuvast Tartu Võimlemispeost. Tänavune pidu kannab pealkirja „Käänulised teed“.

„Peo nimilugu sai valitud just seetõttu selline, et nii nagu võivad käänulised olla meie koduaia teed võib kurviline olla ka elu ise“ rääkis peo pealavastaja Sirje Eomõis. „Loodetavasti kõnetab see lugu meid kõiki, sest seda laulu esitavad laulustuudio Laulupesa lapsed, ning mis saaks olla veel võimsam kui laste laul saatmaks 580 1-2 klassi lapse säravat võimlemist“ lisaks Eomõis.

Korraldajaid teeb rõõmsaks ka asjaolu, et tänavusel peol on iga-aastast publiku lemmikkava ehk lapsevanema ja lapse ühiskava esitamas tervelt 150 paari. Korraga on publiku ees lapsed alates päris beebidest kuni emade-isadeni. „Nii suurt hulka lapsevanema-lapse paare ei ole me mitte kunagi varem publiku ette saanud tuua, seega on tänavune pidu kohe eriti armas.“ ütles pealavastaja.

Üllatusi jagub veel, sest peolt ei puudu külalised lähemalt ja kaugemalt. Loomulikult on kohal juba mitmeid kordi võimlemispidu rõõmustanud kaitseväe orkester. Peo juht on tänavu Enn Tobre ning vahetekste esitab Marje Metsur.

Piletid suurele võimlemispeole hinnaga 8 eurot täiskasvanutele (sh pensionärid) ning 5 eurot lastele (alla 3 aastased tasuta) on müügil eelmüügis Tamme staadioni tribüünihoones ning ürituse päeval kohapeal ainult sularahas.

„Et sel aastal on meid rõõmustamas eriti soe ilm, siis palume külalistel kaasa võtta joogiks vett ning ka müts ei ole kindlasti liiast“ juhtis tähelepanu peo peakorraldaja Ebe Kalja. „Kohapeal on olemas mitmeid müügipunkte ent piknikukorvid võivad ikka ka kaasas olla“ lisas Kalja.

Suur võimlemispidu saab alguse kell 19.00. Rohkearvulist publikut oodatakse staadionile alates kella 18st. Võimalusel soovitatakse tulla jala, sest sel juhul ei pea muretsema parkimiskoha leidmise pärast.