Tartu laululaval toimub 6.juunil algusega kell 19.00 Tartu XI Võimlemispidu “Imedemaa”. See suurejooneline sündmus toob kokku võimlejad üle kogu Lõuna-Eesti, ent osalejaid tuleb ka Kesk-Eestist ja Kohtla-Järvelt ning Narvast.

Järjekorras juba üheteistkümnendat korda toimuv võimlemispidu kannab tänavu koondnime “Imedemaa” kutsudes osalejaid avastama oma isiklikku imedemaad, kus võimatu muutub alati võimalikuks. Võimlemispidu on inspireeritud Lauri Räpi tsitaadist: “Imedemaa peitub meis endis. Armastusega selle vastu, mida me teeme. Armastusega iseenda ja oma inimeste vastu.” See on paik, kus loome oma maailma soojust, headust, armastust ja inimlikkust.

Võimlemispeol osaleb ligikaudu 2000 liikujat erinevatest vanusegruppidest, tuues kokku 135 erinevat rühma, klassi ja kollektiivi ning neid toetavad 110 õpetajat, treenerit ja juhendajat. Osalejate vanus varieerub mõnest kuust kuni 75+ eluaastani. Võimlemispidu ühendab erinevad vanused ning üheskoos saavad liikumisest rõõmu tunda kõik inimesed sõltumata nende east.

Õhtu jooksul tulevad esitusele 17 kava, millest suurem osa on just võimlemispeo jaoks loodud ent saab näha ka noorte tantsupeo “Sillad” kavasid ning oma etteastetega astuvad üles ka külalisesinejad, sh näiteks tantsuansambel “Tantsutallad”, Error Tantsukool ja võimlemisklubi Janika. Vahetekstide autoriteks on Lauri Räpp ja Anne-Mai Tevahi ning üritust juhivad E-Stuudio noored. Üritusel on ka üllatusesineja, kes pakub publikule ootamatu elamuse.

Tartu XI võimlemispeo “Imedemaa” pealavastaja on Sirje Eomõis ning peakorraldaja Ebe Kalja. Väravad avatakse kell 17.00.

Piletid Tartu XI Võimlemispeole on müügil eelmüügis Piletitasku veebilehel ning kohapeal sularahas enne peo algust laululava väravates.

Foto: Tartu võimlemispidu 2022. Foto Margit Saar