Tamme staadioni kunstmuruväljak sai uue kõrgeima Fifa “quality pro” tasemele vastava kunstmuru katte. Sel nädalavahetusel toimub uuenenud staadionil esimene rahvusvaheline jalgpalliturniir Santos Cup 2019.

Tamme staadioni territooriumil asuva kunstmurukattega jalgpalli harjutusväljaku rekonstrueerimisel vahetati kunstmurukate ja pallipüüde võrgud. Lisaks rekonstrueeriti staadioni valgustus.

Kunstmuruväljaku katte vahetust projekteeris Klotoid OÜ. Ehitustöid teostas OÜ TAVT. Tööde maksumuseks kujunes hanke põhjal 459 016,27 eurot.

Ehitustööde teostamise aeg oli 15.aprill kuni 15.juuli. Peale seda alustati kunstmuruväljakul treeningutega ning nüüdseks on lõpetatud ka valgustite vahetus. “On suur rõõm, et Tamme staadioni kompleks on tänaseks paremas seisus kui ei kunagi varem” sõnas Tartu Sport juhataja Eve Lill. “Eelmise põlvkonna kate vajas hädasti vahetamist ning ei olnud enam kuidagi sportlase sõbralik” jätkas Lill.

Rahvusvaheline turniir Santos Cup toimub kolmel nädalalõpul septembrist-novembrini tuues Tartusse rohkelt jalgpallureid Eestist ja mujalt. Lisaks uuenenud kattega Tamme staadioni kunstmuruväljakul toimuvad turniiriaegsed kohtumised ka Annelinna kunstmuruväljakul ning Mart Reiniku staadionil.