3.mail avatakse Tartus, Tähtvere puhkepargis asfaltkattega pumptracki rajad.

Projekteerimistööde mahus disainiti praeguse vineerkattega skatepargi asemele kaks erinevat rajatist – betoonkattega bowl-tüüpi skatepargi osa ning asfaltkattega pumptracki radade osa koos neid ühendava väljaku, juurdepääsuteede ja haljastusega. Projekteerimistööde maksumus oli 35 000 eurot, skatepargi ja  pumptracki rajad projekteeris Lars Laj Eesti OÜ koostöös Läti suurima skateparke ja pumptracki radu disainiva ettevõttega Mind Work Ramps SIA-ga.

Kogu projektala ehitustööd on jagatud kahte etappi, esimeses etapis ehitati välja asfaltkattega pumptracki radade maht koos kogu projektiala hõlmavate välitrasside ja juurdepääsuteedega.

Pumptracki rajad on disainitud igas vanuses kasutajale oma oskuste ja koordinatsiooni täiendamiseks ja arendamiseks. Pumptracki rada koosneb kahest ringist: algaja tase ning edasijõudnu tase. Algajate ring on 26 m pikk ja koosneb madalamatest lainetest, mis võimaldavad selgeks õppida selle spordiala põhitõed. 120 m pikkune edasijõudnute ring  koosneb kõrgematest lainetest ja hüppeliinist kus kogenumad sõitjad saavad harjutada erinevaid hüppeid. „Pumptracki avamine on tugevaks signaaliks sellest, et Tartu on jalgrattalinn, kus on head võimalused nii harrastajale kui tippsportlasele” ütles Tartu abilinnapea Lemmit Kaplinski. “Kindlasti
tuleb vaadata rada ka osana laululava piirkonna üldisest arengust, ning lisaks pumptrackile rajame ju ka järgnevatel aastatel skatepargi, juba juunis avame uue jõulinnaku ja korrastame Jänese matkarada Emajõe paremkaldal” jätkas Kaplinski.

Pumptracki rajad ehitas peatöövõtjana Lars Laj Eesti OÜ koostöös Mind Work Ramps SIA-ga,  radade, tänavavalgustuse, trasside, katendite ja välivalgustuse ehitustööde maksumus oli 380 000 eurot.

Tähtvere puhkepargi pumptracki radade avamine toimub kolmapäeval, 3.mail algusega kell 14.