Legendaarne helilooja ja laulja Sting jõuab Eestisse ning annab 10. juunil 2024 kontserdi Tartu lauluväljakul. Laulja on oma maailmaturnee „My Songs“ raames juba astunud publiku ette Ameerikas, Euroopas, Aasias ja Austraalias, nüüd on käes eestimaalaste kord taas maagiast osa saada. Kontsert on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

72-aastane helilooja, laulja, näitleja, autor ja aktivist Sting sündis Inglismaal Newcastle’is. Koos Stewart Copelandi ja Andy Summersiga rajasid nad 1977. aastal ansambli The Police ning tõusid kiiresti muusikataevasse. The Police’i on tunnustatud kuue Grammy ja kahe Brit auhinnaga, mis on kindlustas neile aastal 2003 koha The Rock and Roll kuulsuste saalis.

2019. aastal andis Sting välja albumi „My Songs“, kuhu ta kogus kokku kõigi oma tuntumate hittide tänapäevased arranžeeringud. Sellele järgnes maailmatuur ning samanimeline Las Vegase püsishow. Stingi viimane album „The Bridge“ aga näitab, kui andeka ja mitmekülgse autoriga tegelikult tegemist on. Plaadil saavad kokku tema karjääri erinevad ajastud ja stiilid, mille muusik mängleva kergusega üheks tervikuks kokku seob.

Stingi „My Songs“ toob publikuni kõik muusiku armastatud hitid, sealhulgas ka The Police’i ajastusse jäävad palad. Prestiižses Londoni Palladiumis andis Sting kuus kontserti, mille kohta The Timesil oli öelda vaid üht – tegemist on meistriklassiga. „Vaieldamatult on Sting kullatud repertuaariga oskuslik esineja,“ kiitsid kriitikud.

Kontserdil kuuleme ajatuid hitte, sealhulgas klassikuid nagu „Fields of Gold“, „Roxanne“, „Every Breath You Take“, „Message in a Bottle“ ja suurt hulka teisi armastatud lugusid. The Telegraph kirjeldas kontserti haruldase maiuspalana ning nimetas Stingi ennast võrreldamatuks popialkeemikuks.

Kontsertturneel saadab Stingi vägev rockansambel ning õhtust saab kahtlemata unustamatu muusikaelamus kõigile, kes on Stingi loomingut erinevatel ajaperioodidel austanud.

Sting esineb oma „My Songs“ kontserdiga Tartu Lauluväljakul 10. juunil 2024. Piletid on Live Nationi klubiliikmetele saadaval 8. novembrist hommikul kell 10, avalik müük algab 10. novembril kell 10 Piletilevi veebilehel ja müügipunktides.

 

OSTA PILETID SIIT