PRESSITEADE:

SA Tartu Sport ja SA Tähtvere Puhkepark liituvad ja asutatakse Tartu linna poolt hallatav allasutus

Seisuga 31.mai lõpetavad tegevuse kaks Tartu linna asutatud sihtasutust Tartu Sport ja Tähtvere Puhkepark. Alates 1.juunist on mõlemad sihtasutused ühendatud ning antakse üle 24.05.2019 Tartu linna poolt asutatud hallatavale allasutusele Tartu Sport.

1.juunist Tartu linna hallatava allasutuse Tartu Sport peamised eesmärgid jäävad samaks seniste sihtasutuste eesmärkidega. 1.juunist asub Tartu Sporti juhtima senine mõlema sihtasutuse juhatuse liige Eve Lill. “Eve Lill on juhtinud SA Tartu Sport tegevust selle loomisest alates ehk alates 2006 aastast ning lisaks asus juhtima ka SA Tähtvere Puhkeparki 2018 a oktoobrikuust” sõnas Tartu abilinnapea Monica Rand. “Üldjoontes ei muutu midagi allasutuse eesmärkides, milleks jääb endiselt hoonete ja rajatiste haldamine ning efektiivne majandamine” jätkas Rand.
Tartu Sport saab ka nõukogu, kelle liikmed selguvad maikuu lõpus.

SA Tartu Sport loodi 28.04.2006 haldamaks Tartu linnale kuuluvaid spordihooneid ja staadioneid. Aastate jooksul liideti sihtasutuse haldusalasse mitmeid rajatisi. Hallatavate hoonete nimistusse kuuluvad A.Le Coq Sport spordimaja, Turu tn 8 spordihoone, Tamme staadion, Visa hall, Mart Reiniku staadion, Annelinna kunstmuruväljak, Ilmatsalu spordihoone, Tarbuse spordihall, Tamme hostel, Veski spordi-ja puhkekeskus ning septembris avatav Variku spordihoone. Sihtasutuse peamisteks eesmärkideks oli laste-ja noortespordi, tervisespordi ja saavutusspordi arendamiseks vajalike tingimuste loomine, sihtasutuse kasutusse antud vara efektiivne majandamine ja arendamine.

SA Tähtvere Puhkepark on 2002 aastal Tartu linna poolt asutatud sihtasutus, mille eesmärgiks Tartu linnas aktiivseks puhkamiseks ja sportimiseks tingimuste loomine ning olemasolevate puhke-, meelelahutus- ja spordirajatiste haldamine ja arendamine ning kultuuri- ja meelelahutusürituste korraldamine ja võimaluste loomine teistele korraldajatele ürituste läbiviimiseks. SA Tähtvere Puhkepark haldusesse kuuluvad objektid on Tartu laululava, laste-ja noortepark, skatepark, spordipark ning dendropark.

Rohkem infot:

Eve Lill
Tartu Sport juhataja
Tel: 5086303
E-mail: eve.lill@tartusport.ee

Monica Rand
Abilinnapea
Monica Rand
Tel: 5211464
E-mail: monica.rand@raad.tartu.ee