TARTU LV PRESSITEADE: Pühapäevast saavad saatekirjaga koroonaviiruse testijad valida, kas annavad proovi senises Tartu laululava parklas või uues A.Le Coq spordimaja kõrval asuvas proovivõtu telgis.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on uue telgi avamine vajalik seoses omikrontüve väga kiire leviku ning suurenenud testijate arvuga. “On oluline, et testimispartneril Qvalitasel oleks võimalik oma tööd Tartus võimalikult efektiivselt teha,” selgitas Lees uue testimisala vajadust.

Uus testimisala avatakse aadressil Ihaste tee 7, A.Le Coq spordimaja kõrval. Telgi juurde pääseb Luha tänava pool asuva sissesõidutee kaudu. Testimisalasse luuakse vähemalt kahe ootejärjekorraga eraldatud ala autodele ning eraldi juurdepääs jalakäijatele.

Terviseameti soovituste järgi tuleks PCR testimisele jõuda täpselt kokkulepitud ajal, mitte oluliselt varem ega hiljem. Koroonakahtlusega isik ei tohi sõita testi tegema ühiskondliku transpordiga, vaid peab kohale minema autoga või jalgsi.

Kohapeal saab anda proovi nii ninaneelukaapest kui ka kurguloputusvedelikust, viimase puhul on oluline olla 1 tund söömata ja joomata.

Tasuta PCR testimisele pääseb ainult perearsti saatekirjaga. Nädalavahetustel ja pühade ajal saab testimisele suunata ka perearsti nõuandetelefon 1220. Testimisele oodatakse ainult sümptomitega inimesi.

Sellest nädalast saab sama saatekirjaga SARS-CoV-2, A- ja B-gripi ning RS-viiruse tulemuse, mille tulemused saab 24 tunni pärast digilugu.ee keskkonnast.

Täiendava prooviandmise koha avab Terviseameti tellimusel avaliku testimise organisatsioon koostöös Tartu linna ja Tartu Spordiga. Proove hakkavad kohapeal võtma Qvalitas arstikeskuse meedikud. Proovid transpordib Tallinna ja analüüsib PCR meetodil SYNLABi laborist.

Täpsem info testimise kohta Eestis koroonatestimine.ee, koroonaviiruse kohta kriis.ee ja terviseamet.ee.