Tartu on esimene Eesti linn, kus on toimiv ülelinnaline rattaringluse süsteem ja seda juba viis aastat. Selle tähtpäeva puhul kutsutakse kõiki huvilisi sünnipäevale. 8. juunil toimub rattaringluse heategevuslik sünnipäevasõit, millega soovitakse toetada liikumispuudega lapsi.

Ühissõit algab laupäeval, 8. juunil kell 11 Lodjakoja juurest ja jõuab välja A. Le Coq Sport spordimajani. Rahuliku ühissõiduga läbitakse sünnipäevale sümboolselt kokku viis kilomeetrit. Sõitma ei pea tingimata tulema rattaringluse rattaga, oodatud on ka kõik oma ratastega sõitjad.

Kõiki heategevussõidul osalejaid kutsutakse üles tegema vastavalt oma võimalustele annetus SA Lapsepuue pangakontole või helistama heategevuslikule telefoninumbrile 900 6425 ja annetama seeläbi 5 €. Pangaülekande tegemisel kirjutada selgitusse “Tartu”. Lisainfo toetamisvõimaluste kohta: https://lapsepuue.ee/toetamisvoimalused

“Oleme veendunud, et andmise rõõm on kõige suurem rõõm ja seetõttu otsustasime rattaringluse viiendal sünnipäeval kutsuda inimesi liikuma ja samal ajal toetama neid, kes seda ise teha ei saa,” ütles Tartu Linnatranspordi juhataja Roman Meeksa.

Heategevusliku sünnipäevasõiduga kogutud raha aitab liikumispuudega lastel osaleda ratsutamisteraapia laagris, mis toimub 24.-28. juunini Arma ratsatalus Rutja rannakülas. Aastate vältel on sellest laagrist abi saanud mitmed Tartu lapsed ja ka tänavu on sinna minemas üks väike vapper tartlane.

Teraapialaagri eeldatav kulu on 8000 eurot. Seal osaleb 6 last, kes on vanuses 5-7 aastat ja osad neist lähevad sügisel kooli. “Just seetõttu on see laager ja regulaarne teraapia neile veel eriliselt oluline. Üks laagriline on pärit Tartust ja temal on teraapia tulemusel üsna suur potentsiaal iseseisvalt liikuma saada,” ütles Liikumispuudega Laste Toetusfondi looja ja eestvedaja Sirli Jassov.

Ratsutamisteraapia on eriti hea ravivahend liikumispuudega inimestele, sest hobuse liikumine tekitab ratsutajas samasuguse tunde nagu kõndimine. Hobuse kõndimisliigutused on rütmilised ja korduvad, mis mõjub hästi patsiendi mõlema kehapoole lihastoonusele ning vähendab lihaspingeid kehas.

Heategevuslikku sünnipäevasõitu toetab A. Le Coq.

Lisainfo: Roman Meeksa, Tartu Linnatransport juhataja, tel 5173566

Foto: Mana Kaasik

Artikli autor: Sille Võsaste

Tartu Linnavalitsus
kommunikatsioonispetsialist