Juba 25.ndat korda toimuv Miss Valentine toob Tartusse ligi 1000 ilu-ja rühmvõimlejat 37-st riigist üle maailma, sh Singapurist, Lõuna-Aafrika vabariigist, Jaapanist ning Kanadast.

Võistlus tõotab tulla väga kõrgetasemeline, sest paljude võimlejate jaoks on tegemist hooaja esimese olulise stardiga ning seetõttu saab olema põnev jälgida kuidas uute kavadega välja tulnud sportlased hooajaks valmis on. “Eestist astuvad Miss Valentine´il võistlustulle nii Tokyo 2020 Olümpia-piletit püüdev Eesti iluvõimlemise rühmkava koondis kui ka Eesti rühmkava juuniorikoondis, kes esindab Eestit suvel I-stel iluvõimlemise juunioride maailmameistrivõistlustel. Meistiklassis pakub Eesti rühmale teiste seas tugevat konkurentsi samuti olümpiale pürgiv Soome koondis, juunioriklassis aga on Eestiga rinda pistmas rahvuskoondised tervelt seitsmest riigist, nende seas ka Venemaalt. Individuaalvõimlejatest on Eesti väljas nelja meistriklassi, nende seas ka valitsev Eesti meister ja esinumber Carmen Marii Aesma, ja kahe juunioriklassi võimlejaga. Individuaalvõistluste teevad kindlasti põnevaks Ukrainat esindav Olena Diachenko ning silma tasub peal hoida ka Venemaa esindajal Maria Pobedushkinal´l ja bulgaarlannal Lacherzara Pekova´l” sõnas võistluste peakorraldaja Janika Mölder.

Lisaks iluvõimlemisele toimub Miss Valentine turniiri raames ka Rahvusvahelise Rühmvõimlemise Föderatsiooni (IFAGG) A-kategooria rühmvõimlemise võistlus, kus osalevad rühmad kodusest Eestist ning lisaks ka Soomest ja Venemaalt.Tartust on võistlustules nii juuniorklassi esindav VK Janika rühm Grisete kui ka meistriklassi rühmad VK Janika Elite Team ja VK Rütmika Elite Team.

Võistlused toimuvad Tartus, A.Le Coq Sport spordimajas, mis on viimased 12 aastat olnud Miss Valentine´i toimumiskohaks ning mis sobib ideaalselt sellise mastaabiga ürituse läbiviimiseks. “Meil on väga hea meel, et saame Miss Valentine´i korraldada oma kodusaalis ehk A.Le Coq Sport spordimajas ning aastatega tunneme meie neid ja nemad meid ning seetõttu on see meie jaoks vaieldamatult kõige parem koht, kus võistlusi korraldada” ütles võistluste korraldaja Kadri Jukk.

Võistlused lõpevad pühapäeval, 3.märtsil kell 19 algava suurejoonelise galaetendusega, mis kannab pealkirja “Sammud päikesekiirtel” ning on pühendatud Miss Valentine´I 25.juubelile. Lõbus etendus on inspireeritud samanimelisest populaarsest filmist. See on suvine armastuslugu mille tasutamuusika põhineb populaarsetel 80ndate aastate hittidel. Ühte etendusse on põimitud võimlemine, tants ja näitlemise elemendid. Etenduses teevad kaasa lisaks VK Janika võimlejatele ka võimlejad Kanadast, Soomest, Venemaalt, Norrast, Jaapanist ja Ukrainast.

Piletid on müügil kohapeal ning Piletilevis.

 

Võistluste ametlik koduleht: www.missvalentine.eu

Võistluste ajakava, võistlustulemused ja otseülekanne on leitavad:

https://bit.ly/2BZb7TQ