Neljapäeval, 7. aprillil kell 11 avatakse pidulikult Annemõisa jalgpallihall, linnavalitsus tänab ehitajaid ja kõiki, kes on uue spordirajatise valmimisse panustanud.

Kell 16-18 on jalgpallihalli uksed avatud kõigile huvilistele.

“Tartu jalgpalluritele on see kauaoodatud sündmus – uus pneumohall koos korralike olmeruumidega parandab oluliselt nende treeningutingimusi. Võimalused sisetreeninguteks spetsiaalsel täismõõtmelisel väljakul Tartu jalgpalluritel seni puudusid. Head sportimistingimused saavad nüüdsest ka ümbruskonna koolide õpilased, kes samuti uut spordikompleksi kasutama hakkavad,” kommenteeris Tartu linnapea Urmas Klaas.

Tartu linn ehitas Annelinna uue kunstmurukattega jalgpalliväljaku, millele paigaldati pneumohall koos riietus- ja pesemisruumidega. Ehituse käigus rajati sademevee- ja drenaažilahendus, parkla, juurdepääsuteed ja piirded.

Uue jalgpallikompleksi ehitas AS YIT Eesti, pneumohalli hankis ja paigaldas Sloveenia firma DUOL d.o.o.

YIT Eesti taristuprojektide valdkonna juhi Priit Kuldsaare sõnul on YIT väga uhke, et ettevõtte meeskonnale usaldati Tartu esimese jalgpallihalli rajamise vastutusrikas ülesanne. „YIT on rajanud oma 30aastase ajaloo jooksul enam kui 30 staadionit ja spordihoonet – usume, et tänu sellele on käivitunud nii mõnegi tulevase professionaalse atleedi ja olümpiavõitja teekond. Annemõisa staadionist saab igati väärikas täiendus meie edulugude kogumikku ning me loodame juba peatselt elada uuel väljakul publiku seas kaasa põnevatele spordiheitlustele,“ sõnas Kuldsaar.

Kokku läks kogu kompleks maksma üle 3 miljoni euro, millest Kultuuriministeeriumilt saadi toetusena 1,5 miljonit eurot. Uut jalgpallihalli hakkab haldama Tartu Sport.

Valminud pneumohall on Annemõisa jalgpallikompleksi esimene järk. Tulevikus kavandatakse pneumohalli kõrvale ka statsionaarset jalgpallihalli.