Neljapäeval, 29. augustil kell 13 avatakse põhjalikult rekonstrueeritud Variku kool ja uus spordihoone.

Kell 15-18 on uuenenud koolimajaga oodatud tutvuma kõik huvilised.

Linnapea Urmas Klaasi sõnul saavad Variku piirkonna lapsed alustada uut õppeaastat Tartu ühes kaasaegsemas põhikoolis. „Loodan, et uus ja tänapäevane õpikeskkond, huvitavad ruumilahendused ja hubane interjöör mõjuvad inspireerivalt nii õpetajatele kui õpilastele luues uue kvaliteedi ka õppetöös,“ ütles Klaas. Linnapea lisas, et nüüdsest on Variku koolil kui liikuma kutsuval koolil ka suurepärased võimalused õpilaste liikuvuse edendamiseks. „Uus spordihoone parandab tunduvalt õpilaste ja ka kogu ümbruskonna rahva sportimistingimusi, sest õhtuti on maja kõigi huviliste päralt,” sõnas Klaas.

Vanast koolihoonest jäid rekonstrueerimise käigus alles vaid kandekarkass ning välispiirded. Maja sai uue ruumilahenduse ning kaasaegsed kommunikatsioonisüsteemid. Neljakorruselise õppekorpuse kahel esimesel korrusel on algklasside õpilaste klassiruumid, ülemistel korrustel avatud õpperuumid vanematele klassidele. Kõik korrused on lahendatud avatud õppemaastiku kontseptsiooni järgides, mis võimaldab muuta klasside suurusi ning rakendada uusi õppemeetodeid. Nii on näiteks võimalik omavahel ühendada kooli raamatukogu ja kaks kunstiklassi ühiseks avatud alaks. Kooli aatrium on laienenud ligi 300 ruutmeetri võrra.
Kogu koolimajale loovad hubase interjööri sisekujunduses kasutatud soojad toonid ja puitpinnad.

Hoone ümber on rajatud uued mänguväljakud ja -platsid koolitundide läbiviimiseks. Samas on avalikku kasutusse jäävad korvpalli- ja jalgpalli miniväljakud ning väike skate-park.

Endise Variku kooli võimla asemele on kerkinud uus spordihoone, kus on loodud head tingimused erinevate spordialade harrastamiseks. Spordihoones on kaks täismõõtmetes pallimängude saali, jõusaal ning matisaal, pesemis- ja riietusruumid.
Päeval on spordihoone õpilaste kasutuses, õhtuti on uksed avatud kõigile huvilistele. Maja haldava Tartu Spordi juhataja Eve Lille sõnul annab uus spordihoone mitmetele spordiklubidele võimaluse oma tegevuse laiendamiseks. “Nii on Variku kooli õpilastel ja ka kogu piirkonna lastel suurem sportimisvõimaluste valik ka koolivälisel ajal,” ütles Lill.

Koolimaja ja spordihoone arhitekt on Kaido Kepp OÜst Arhitektuuriklubi, ehitas OÜ Nordlin Ehitus OÜ ja omanikujärelevalvet tegi Pikk Silm OÜ.

Projekti kogumaksumus oli 11 miljonit eurot. Tartu linna omaosalus oli 7,7 miljonit eurot ja 3,4 miljoni ulatuses rahastas koolimaja rekonstrueerimist SA Innove meetmest “Põhikoolivõrgu korrastamine perioodil 2014-2020”. Spordihoone ehitas linn oma vahenditest.