2023. aasta kevadel võõrustab Eesti kolmes linnas – Tallinnas, Tartus ja Võrus – neidude jalgpalli suursündmust, kui siin toimuval finaalturniiril selgitatakse U17 vanuseklassi Euroopa meister. Finaalturniir saab ametliku avapaugu 14. mail, mil peetakse esimesed alagrupikohtumised. Turniir kulmineerub reedel, 26. mail toimuva finaaliga, mis mängitakse Lilleküla staadionil.

Pea kaks nädalat vältaval turniiril osaleb kaheksa Euroopa tippkoondist, nende seas ka Eesti, kes on võõrustajana oma pääsme finaalturniirile juba taganud. Ülejäänud seitse koondist kvalifitseeruvad finaalturniirile läbi valiksarja. Finaalturniiri kahe neljaliikmelise alagrupi loosimine toimub 2023. aasta 13. aprillil, mille järel selgub ka täpne mängude kalender.

Alagruppide kohtumised on jaotatud kahe keskuse vahel. A-alagrupp mängib kohtumisi Põhja-Eesti keskuses Lilleküla staadionil ja Kadrioru staadionil ning B-alagrupis võetakse mõõtu Lõuna-Eesti keskuses Tartu Tamme staadionil ja Võru Spordikeskuse staadionil. Eesti paigutati A-alagruppi ning mängib Lilleküla staadionil 14. ja 20. mail ning Kadrioru staadionil 17. mail. Kõikidest finaalturniiri kohtumistest tehakse otseülekanne.

Tegemist on esimese korraga, kui Eesti Jalgpalli Liit korraldab UEFA naiste finaalturniiri või võtab sellest osa. Varasemalt on suurvõistlustest Eestis toimunud U19 noormeeste Euroopa meistrivõistluste finaalturniir (2012), rannajalgpalli Euroliiga superfinaal (2015) ning UEFA superkarikarikafinaal (2018). 2020. aastal pidi Eestis toimuma U17 noormeeste Euroopa meistrivõistluste finaalturniir, kuid koroonaviiruse pandeemia tõttu jäi see ära.

Võistluste ametlik koduleht on leitav SIIT