Tähtvere Spordipargi välijõusaali alale projekteeriti ja ehitati välja mitmekülgne liikumisala, mille kasutajaks on oodatud kõik soovijad. Väljakule kavandati laste- ja noorteala, seenioride liikumisala, jooksurada, künkal paiknev takistusrada, muudetavate raskustega jõumasinate ala, hüdrauliliste trenažööride ala, crossfit ja street workout ala, lauatennise- ja kabelauad, puhke- ja võimlemisala, katusega jalgrattaparkla ning spordikottide hoiuriiulid.

Liikumisala kujundamisel arvestati  ka liikumispuuetega inimeste vajadustega, kellele sobilikud treeningvahendid on samuti väljakul olemas. Vaegnägijate treeningu lihtsustamiseks värviti treeningelemendid kontrastsetes värvitoonides.

Olemasolevatest elementidest säilis bouldering- sein ning slackline rada. Kogu liikumisalale rajati turvalised aluskatendid, betoonkividest katendiga kõnniteed ning rajati mitmerindeline haljastus.

Välijõulinnaku projekteeris ja ehitas Lars Laj Eesti OÜ, selle maksumuseks kujunes 680 000 eurot koos käibemaksuga.

Tähtvere välijõulinnak avatakse pidulikult laupäeval, 17.juunil kell 12. Avamine on üks osa suurest perepäevast “Tartu liigub”. Perepäev on kõigile tasuta ning põnevaid tegevusi leiab üle terve Tähtvere puhkepargi ja laululava territooriumi.
Täpsem info perepäeval toimuvast on leitav https://tartusport.ee/tartuliigub/  veebilehel.