Spordipargis on suvisel ajal võimalik kasutada 850-m asfalteeritud rullirada ning selle kõrval asuvat hakkepuidust jooksurada ja 1,2 km sprindirada.

Spordipargis on suvisel ajal võimalik kasutada 850-m asfalteeritud rullirada ning selle kõrval asuvat hakkepuidust jooksurada ja 1,2 km sprindirada. Siit leiab ka välijõusaali ehk virgestusala ning slackline´i tasakaaluliinipargi. Külmakraadide olemasolul tehakse spordiparki kunstlumest suusarajad ning laulukaare all avatakse liuväli. Suusaradu on loodusliku lume olemasolul kokku 8 km. Uiske, suuski ja teisi spordivahendeid saab laenutada laululavalt.

Siin asub ka 2009.a avatud Eesti esimene BMX jalgrattakrossi rada.

Tartu BMX jalgrattakrossi rada on 350 m pikk ja ca 6–12 meetrit lai. Tartu raja disainer on Arturs Matisons Valmierast. Tema sõnul on Tartu rada kiire, kerge ja sobilik algajatele. Hiljuti on parandatud raja profiili, et käia kaasas harrastajate arenguga ning võimaldada harjutada võistlustel vajaminevaid tehnilisi oskusi.

Rajal kasutatakse UCI reeglite kohast stardiväravat, mis võimaldab läbi viia rahvusvahelisi võistlusi.

BMX rada Tähtvere spordipargis on avalikuks kasutamiseks kõikidele harrastajatele. Vigastuste vältimiseks palume nendel, kes ei ole liitunud treeningutega, sõitu alustada stardimäe poole pealt.

Raja kasutamine on jalgrattaklubidele tasuta, kuid selleks tuleb siiski sõlmida leping Tartu Spordiga, et tagada rajal viibimise ainuõigus klubile ning leppida kokku raja hooldamise tingimustes. Raja kasutaja (klubi) vastutab trennilaste turvalisuse ja nõuetekohase varustuse olemasolu ja kasutamise eest.

Harrastajad on kohustatud rada kasutama sihtotstarbepäraselt, peavad olema varustatud nõuetekohase varustusega (kogu nägu kattev kiiver ja kaitsmed) ning kasutavad rada omal vastutusel. Mootorsõidukite, mudelautode vms-ga ei ole raja kasutamine lubatud!