2Cellos liige Stjepan Hauser esineb suvel Euroopa kultuuripealinnas Tartus

Südasuvel, 9. juulil, esineb Tartu Laululaval üks maailma kuulsamaid tšellomängijaid Stjepan Hauser koos bändi ja orkestriga. Kuulsa koosluse 2Cellos üks asutajaliige, klassikalise muusika “paha poiss” HAUSER jõuab Eestisse oma kauaoodatud soolotuuri “Rebel with a Cello” raames.

HAUSER lubab publikule imelist muusikaelamust, milles talle omane särtsakas temperament seguneb ta romantilise ja lüürilise poolega. Esinemist täiendavad visuaalid suurel ekraanil. Salakaval romantik on oma kontsertprogrammi lisanud kõik, mida tema fännid näha ja kuulda soovivad – sealhulgas superpopulaarne “Beach Party” ja unistav “Alone Together”.

Piletid HAUSERi kontserdile Tartus tulevad Piletilevis müüki sel neljapäeval, 30. novembril.

„Euroopa kultuuripealinna-aasta paneb Tartu lauluväljaku taas suurte kontsertidega elama, mis näitab, et siinne piirkond on maailmakuulsatele artistidele atraktiivne,” rääkis Tartu 2024 juht Kuldar Leis. “HAUSERi muusikaline spekter on lai, kutsudes kuulama nii klassikalise muusika huvilisi kui ka popi- ja rokisõpru, liites väga erinevad muusikaarmastajaid,” lisas ta.

Sellest saatuslikust hetkest alates, kui HAUSER otsustas luua täiesti uue muusikalise elamuse, pannes kokku klassikalise, pop ja rockmuusika, on ta esinenud suurtes kontsertpaikades üle kogu maailma ning trotsinud muusikatööstuse standardeid. Tema versioon Michael Jacksoni loost “Smooth Criminal” tegi temast internetisensatsiooni ning mitte ainult ei vallutanud miljoneid südameid, vaid kinnitas tema staatuse 21. sajandi ühe oluliseima instrumentalistina.

HAUSERi stiili võib kirjeldada kui elektrilist – ta ühendab unikaalselt tšello ilu ning elegantsi tõelise rokkmuusikaga. Tema repertuaar varieerub Lady Gagast Tšaikovskini ja Shakirast Šostakovitšini. HAUSER on dünaamiline tšellist ning hea adapteeruja – milline klassikalise taustaga tšellomängija veel saaks öelda, et on tuuritanud koos Elton Johniga?

2Cellos liikmena on HAUSER tuuritanud kogu maailmas – Royal Albert Hallist Sydney ooperimaja ning New York Madison Square Gardenini – müües üle miljoni kontserdipileti. 2021. aasta jõulude paiku esines ta paavst Franciscusele ning teda on kuulanud ka Ameerika presidendid, kuninganna Elizabeth II ning kuningas Charles.

HAUSERi erakordne muusikaline paindlikkus on võimaldanud väga palju koostööprojekte erinevate artistidega, sealhulgas näiteks Andrea Bocelli, Red Hot Chili Peppers, George Michael ja Aerosmithi Steven Tyler. Kuid tema personaalne ja visuaalselt imekaunis YouTube’i seeria “Alone Together”, mida ta alustas 2020. aastal pandeemia ajal, jagades kauneid muusikalisi klippe kodumaalt Horvaatiast, on see, mis võlus publikut ning tõstis tema esimese sooloalbumi “HAUSER – CLASSIC” Billboardi edetabeli tippu.

HAUSERil on miljoneid jälgijaid YouTubes, Facebookis ja Instagramis ning tema pühendunud rahvusvaheline fännibaas aina kasvab. Miljardite striimide ja vaatamistega on Horvaatia tšellist tõeline fenomen – oma rolli mängib selles loomulikult tema muusikaline virtuoossus ning osa sellest saab kindlasti panna ka ta jälgijate kaasamise ja põneva sisu jagamise arvele.

HAUSER ei ole tavaline tšellomängija. Ta on tõeline rokkstaar tšelloga!

9. juulil Tartu Laululaval toimuva HAUSERi kontserdi piletite eelmüük algab neljapäeval, 30. novembril kell 10.00 Piletilevis.

Vaata ja kuula:
HAUSER – My Heart Will Go On https://youtu.be/oC3PeBw3QVo?si=a5TcCQkyP8df6BwW
HAUSER – Despacito https://youtu.be/owioGA4yUTQ?si=YgNVK2KpvXdLtlNA
HAUSER – Senorita https://www.youtube.com/watch?v=89jEwd88S6o
LoLa ja HAUSER – Moonlight Sonata https://youtu.be/AzWDs26YL9Y?si=WWBb9shHQB5uzYxU

 

OSTA PILETID SIIT