Neljapäeval, 15. novembril on kõigil soovijatel võimalik tulla A.Le Coq Sport spordimajja (Ihaste tee 7) ning liituda geenikogumise projektiga. Kell 15- 18 on kohal Eesti Geenivaramu. Kohapeal saab esitada liitumisavalduse ning loovutada vajaliku koguse verd.

„Kingime Eestile 100 000 uut geenidoonorit!“ ütleb Eesti Geenivaramu teabejuht Annely Allik ning kutsub ka spordisõpru projektis osalema. „Tänaseks on ligi 80 000 inimest juba nõusoleku andnud ning vereproove oleme võtnud ligi 70 000 Eestlaselt“ jätkas Allik. Selleks, et aasta lõpuks soovitud number täis tuleks tulebki Eesti Geenivaramu igale Eestlasele nii lähedale kui võimalik.

Lisaks apteekidele saab sel neljapäeval A.Le Coq Sport spordimaja fuajees projektiga liituda ning loovutada vajalik kogus verd. „Kutsusime Geenivaramu kohale, sest teame, et ka meie töötajate ja spordirahva hulgas on veel mitmeid, kes tahaksid liituda, aga ei ole seda veel mingil põhjusel teinud“ sõnas SA Tartu Sport müügi-ja turundusjuht Margit Saar. „Meie juurde on mugav tulla, parkimine on lihtne ning seetõttu kutsumegi kõiki neljapäeval meie spordihoone fuajeesse“ lisas Margit Saar.

Geenidoonoriks võivad saada vabatahlikkuse alusel Eesti elanikud alates 18. eluaastast. Eelduseks on eelnev informeeritud nõusoleku vormi digiallkirjastamine, mida saab teha kasutada ID-kaart või mobiil-ID keskkonnas www.geenidoonor.ee