Neljapäeval, 3.märtsil alustati Annemõisa pneumohalli püstitamist. Kui kõik kulgeb plaanipäraselt, saab sisehallis sportima hakata alates aprillist.

Uus pneumohall, kus on täismõõtmetes kunstmuruväljak ning riietus- ja pesemisruumid, parandab oluliselt Tartu jalgpallurite treenimisvõimalusi. „Usun, et üks Tartu jalgpallurite unistusi on täitunud. Sisehall annab neile aastaringselt head treeningutingimused ning loodetavasti paranevad seeläbi ka tulemused,“ ütles Tartu linnapea Urmas Klaas. Jalgpall on Tartus juba aastaid üks enimharrastatavaid alasid – linnas on viis jalgpalliklubi, kus treenib ligi 1800 huvilist. „Uus hall ei rõõmusta ainult jalgpallureid, vaid ka ümbruskonna koole, kes saavad seda samuti kasutama hakata,“ lisas linnapea.

Pärast õhuga täitmist paigaldatakse halli valgustid ning tehakse mõõdistus- ja dokumenteerimistööd. Lõplikult valmib uus spordirajatis nädala-kahe pärast ja esialgsete plaanide kohaselt saavad seal esimesed treeningud toimuda märtsi lõpul või aprilli algul.

Kokku läks kogu kompleks koos kunstmuruväljaku, pneumohalli, olmeruumide, juurdepääsude, parkla ja tehniliste kommunikatsioonide rajamisega maksma üle 3 miljoni euro, millest Kultuuriministeeriumilt saadi toetusena 1,5 miljonit eurot. Uut jalgpallihalli hakkab haldama Tartu Sport.

Valminud pneumohall on Annemõisa jalgpallikompleksi esimene järk. Tulevikus kavandatakse pneumohalli kõrvale ka statsionaarset jalgpallihalli.

 

Fotod: Ove Maidla/Tartu linn