28.mail toimuv Tartu 8. Võimlemispidu toob Tamme staadionile taas üle 2000 liikumise harrastaja.

Teisipäeval, 28.mail toimub juba 8.korda Tartu võimlemispidu. Suurejooneline võimlemispidu saab alguse kell 19. Tänavune pidu kannab alapealkirja „Vaba päev“.

„Miljon mõtet, sada soovi. Nii võiks kokku võtta ühe ideaalse vaba päeva“ rääkis peo pealavastaja Sirje Eomõis. „Sel päeval me tööd ei tee, vaid võimleme ja tantsime“ jätkas Eomõis. „Tänavune pidu toob Tamme staadionile jällegi ligi 2000 liikumise harrastajat mõne kuu vanusest beebist kuni üle 75 aastasteni välja. Liikuda ja võimelda saab east hoolimata“ sõnas peo pealavastaja.

Tartu võimlemispeol tuleb esitusele 9 põhikava, mis on loodud just selle peo jaoks. Lisaks esinevad mitmed külalised, sealhulgas rahvatantsuansambel Tantsutallad, võimlemisklubi Akros, Shate Tantsukool, Laulupesa laulustuudio, trikijalgpallur Eno Lints ning telesaate “Tähtede lava 2019” võitja Gloria Raudjärv. Tartu võimlemispeol näeb ka rühmvõimlemise maailma paremikku kuuluvat VK Rütmika meistriklassi rühma Elite Team.

Piletid suurele võimlemispeole hinnaga 8 eurot täiskasvanutele (sh pensionärid) ning 5 eurot lastele (alla 3 aastased tasuta) on müügil www.ticketer.ee kuni peo alguseni ja 27.- 28. mai kohapeal Tamme staadionil. Kohapeal toimub piletimüük ainult sularaha eest. „Soovitame kindlasti soetada piletid eelmüügist, nii sujub peole jõudmine kiiremini ja ei pea seisma pikas sabas“ soovitas võimlemispeo peakorraldaja Ebe Kalja. „Ning nii nagu varasematelgi aastatel võivad kõik soovijad kaasa võtta oma piknikukorvid, kuigi kohapeal on samuti võimalik süüa-juua osta ning mõnusalt aega veeta“ jätkas Ebe Kalja. „Võimalusel tulge ajalise varuga, et leiaksite hea istekoha ning ka auto võiks sel päeval jääda koju, sest parkimiskohtade arv on piiratud. Aga et tegemist on võimlemispeoga, siis oleks väga päevakohane tulla kas jalgsi või jalgrattaga“ soovitas peakorraldaja.

Tartu 8. Võimlemispeo juht on armastatud näitleja Inga Lunge.