Aastal 2005 loodud skatepargis on välitingimustes asuv rula-, BMX- ja rulluisupark. 3.mail 2023 avati Tartus, Tähtvere puhkepargis uus ja kaasaegne pumptracki rada.

Endiste vineerkattega skatepargi asemele disainiti projekteerimistööde mahus kaks erinevat rajatist – betoonkattega bowl-tüüpi skatepargi osa ning asfaltkattega pumptracki radade osa koos neid ühendava väljaku, juurdepääsuteede ja haljastusega. Projekteerimistööde maksumus oli 35 000 eurot, skatepargi ja pumptracki rajad projekteeris Lars Laj Eesti OÜ koostöös Läti suurima skateparke ja pumptracki radu disainiva ettevõttega Mind Work Ramps SIA-ga.

Ehitustööde esimeses etapis ehitati välja asfaltkattega pumptracki radade maht koos kogu projektiala hõlmavate välitrasside ja juurdepääsuteedega. Teises etapis ehitati betoonkattega bowl-tüüpi skatepargi osa.

„Pumptracki avamine oli tugevaks signaaliks sellest, et Tartu on jalgrattalinn, kus on head võimalused nii harrastajale kui tippsportlasele,” ütles Tartu abilinnapea Lemmit Kaplinski. “Kindlasti tuleb vaadata rada ka osana laululava piirkonna üldisest arengust, lisaks pumptrackile rajame ju ka järgnevatel aastatel skatepargi, juba juunis avame uue jõulinnaku ja korrastame Jänese matkarada Emajõe paremkaldal,” jätkas Kaplinski.

Pumptracki rada koosneb kahest ringist: algaja tase ning edasijõudnu tase. Algajate ring on 26-meetrine ja koosneb madalamatest lainetest, mis võimaldavad selgeks õppida selle spordiala põhitõed. 120-meetrine edasijõudnute ring koosneb kõrgematest lainetest ja hüppeliinist, kus kogenumad sõitjad saavad harjutada erinevaid hüppeid.

Peatöövõtja oli pumptracki radade ehitusel Lars Laj Eesti OÜ koostöös Mind Work Ramps SIA-ga. Radade, tänavavalgustuse, trasside, katendite ja välivalgustuse ehitustööde maksumus oli 380 000 eurot.

Park on varakevadest hilissügiseni paljudele lastele ja noortele treening- ja kogunemispaigaks.