Tartu Võimlemispidu 2017 toob Tamme staadionile üle 2000 liikumise harrastaja

Tartu Võimlemispidu 2017 toob Tamme staadionile liikumise harrastajaid Vastseliinast Lääne-Virumaani.

30.mail kell 19 saab alguse juba 6.korda toimuv Tartu võimlemispidu. Tänavune pidu kannab nime "Õnnetunne". Üle 2000 tantsija koondub üheks õhtuks Tamme staadionile, et ühiselt tunda rõõmu liikumisest ja tantsimisest.

Tänavune pidu toob platsile erinevas vanuses tantsijaid üle Eesti. Võimlemispeo projektijuht Ebe Kalja sõnul on väga hea tõdeda, et pidu on nii jõudsalt laienenud. "Tänaseks on meil osavõtjaid Viljandi-, Võru,-Jõgeva- ja Põlvamaalt ning isegi Lääne-Virumaalt. Külalisesinejaid on ka Tallinnast ja Pärnust" lisas Ebe Kalja. Rõõmu teeb ka tõdemus, et paljud peol osalejad igapäevaselt tantsimisega ei tegele. Võimlemispeo pealavastaja Sirje Eomõis tõdes: "Paljud meie peol osalejad on tunnistanud, et see on neile ainuke sellist laadi sportlik- liikuv tegevus üldse, mida nad harrastavad. Seega tunneme väga suurt vastutust nende liikujate ees - meie peod peavad jääma traditsiooniks!"

Tartu võimlemispidu sai alguse 6 aastat tagasi ja peo eesmärk on ühendada liikumine ja tants erinevate stiilide ühendamise näol. Kavasid hakatakse õppima talvel ning neis kasutatakse erinevaid võimlemiselemente, tantsusamme ning ka erinevaid vahendeid. Kõik see treenib ja parandab liikumisoskusi, koordinatsiooni, tasakaalu ja ka rütmitunnetust. "Peol osalemine ühendab kollektiive, tihtipeale moodustuvad sõpruskonnad kellele meeldib koos võimeldes liikuda, olla kehaliselt aktiivne ning saada emotsionaalne laeng kogu aastaks" rääkis Sirje Eomõis. "See just ongi see õnnetunne, millele viitab ka tänavune peo pealkiri" lisas projektijuht Ebe Kalja.

Peo juht on sel aastal Madis Ligi. Peol esinevad külalistena VK Janika, JJ Street, rahvatantsijad, Tähtvere Tantsukool ning 2017 aasta Laulukaruselli Grand Prix´tiitliga pärjatud Tartu laulutüdruk Krislin Sallo.

Korraldajad soovitavad parkida auto staadioni ümbrusest võimalikult kaugemale, et vältida ummikuid. Samuti kutsutakse külalisi staadionile võimalikult varakult, et leida sobiv istumispaik tribüünidel. Kohapeal on mitmeid toitlustajad ning mõistagi on külastajad oodatud kaasa võtma oma piknikukorvid ja -tekid.

Tartu Võimlemispidu 2017 piletid hinnaga 7 eurot täiskasvanule ning 4 eurot lapsele (alla 3.a tasuta) on müügil Tamme staadioni tribüünihoones (Tamme pst 1) 29.mai kell 10-21 ja 30.mail kell 9-12 ning kohapeal väravates võimlemispeo päeval alates kella 13st.

Võimlemispidu toetavad Salvest, Balbiino, VSpa, Põltsamaa Felix, Decora AS, Muhu Pagarid, Oriflame, Velo Spets, Aura Veekeskus, Tartu linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tartumaa Spordiliit ning Tartu Spordiliit

s_nnetunnertmika.jpg