Tammelinna perepäev 01.10 Tamme staadionil

Tammelinna päevadele paneb võimsa punkti laupäeval toimuv perepäev

Tammelinna perepäev toimub laupäeval, 1. oktoobril kl 11.00-15.00 Tartu linna esindusstaadionil ja Tammelinna jaoks sümboolse tähendusega Tamme staadionil.

Perepäev algab Tamme kooli eest kell 10.30 liikuma hakkava ühise rongkäiguga, mis suundub Tamme staadionile. Kell 11 on staadionil perepäeva pidulik avamine ja seejärel toimub traditsiooniline Twisteri lastejooks, mis eristub teistest lastejooksudest seetõttu, et lapsed saavad läbida jooksudistantsi sarnaselt tippsportlastele staadioni tartaankattel. Eriti uhke on selleaastane jooks ka seetõttu, et Tamme staadioni tartaankate sai just värskendatud ning uuel kattel on veel väga vähe joostud. Iga suur ja väike jooksusõber saab preemiaks imemaitsva Twisteri jäätise ja diplomi. Ajavõttu ei toimu, kõik lapsed on oodatud lihtsalt jooksu nautima.

Perepäeval toimub ka kila-kola laat, kuhu on kõik oodatud kauplema sügisandide, väikseks jäänud riiete ja jalanõudega ning miks mitte ka enda valmistatud mooside, kompottide jms toredate toodetega. "Ootame laadale rohkelt müüjaid ja ostjaid, sest eks meil kõigil ole kodus seisma jäänud asju, mida ise enam ehk ei vaja, aga mis kellelegi teisele võiks väga hästi sobida. Ja kui selleaastane mahla- ja moosisaak on piisavalt suur, siis loomulikult on tore nendegagi kaubelda," sõnas Tammelinna päevade peakorraldaja Henry Narits.

Esimest korda toimub perepäeva raames Ahhaa vigursõiduvõistlus jalgratastega ning sellele aitab kaasa Maanteeamet. Ajavõttu ei toimu ka sellel võistlusel ning eriauhinnad vahvatele ja tublidele vigursõitjatele on välja pannud teaduskeskus Ahhaa.

Päeva jooksul esinevad mitmed toredad kollektiivid, lapsed saavad teha näomaalinguid, tutvuda erinevate spordi- ja noorteklubide tegevustega, ajada juttu politsei, naiskodukaitse ja kaitseliidu inimestega, tutvuda põnevate koertega (lugemis-, pääste- ja teraapiakoerad) ning tiirutada karusselliga. Augustis toimunud Tammelinna kodukohvikute päev "Tammelinna maitsed" oli sedavõrd populaarne, et nii mõnedki kodukohvikud tulevad ka perepäeval välja oma parimate ja populaarsemate roogadega. Tammelinna maitsed on kahtlemata proovimist väärt!

Uudsena on perepäeval üleval populaarne ja kogukonna tegevuse edasise toimimise nimel vajalik arutelutelk ja arutletakse teemal "Tammelinn eile, täna, homme." Kui muidu on perepäev kõigile tartlastele suunatud üritus, siis arutelutelki oodatakse kaasa mõtlema just tammelinlasi, et üheskoos arutleda oma kogukonna mineviku, oleviku ja tuleviku üle.

Tammelinna päevadele paneb punkti samal õhtul toimuv öökino Tamme kooli hoovis. Filmi "Ameerika suvi" hakatakse näitama kl 20.00.

Rohkem informatsiooni Tammelinna päevade kohta saab Tammelinna Seltsi Facebooki lehelt www.facebook.com/TammelinnaSelts ja Tammelinna Seltsi kodulehelt www.tammelinnaselts.ee.

XIII Tammelinna päevade õnnestumisele aitavad kaasa: Tamme Kool, Tamme Gümnaasium, Tammelinna Raamatukogu, Oskar Lutsu Majamuusem, Kaitseliidu Tamme Malevkond, Naiskodukaitse Tartu Ringkond, SA Tartu Sport, Tartu spordiselts Kalev, Politsei- ja pirivalveamet, Tartu Kristlik Põhikool, Lõuna-Eesti veepäästekoerte grupp "Märjad käpad", Elistvere Loomapark ning paljud kogukonna liikmed.

Tammelinna päevi toetavad: Tartu Linn, Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapital, Unilever Eesti AS, Teaduskeskus Ahhaa, Salvest AS, A.Le Coq ja mitmed annetajad.

Lisainfo:
Henry Narits
Tammelinna päevade peakorraldaja
MTÜ Tammelinna Selts
533 00 980
henry.narits@gmail.com