Tamme staadion on uueks hooajaks valmis!

Täna, 4.mai õhtul kell 19.00 saab avavile selle hooaja kõige esimene jalgpallikohtumine Tamme staadioni peaväljakul, kui vastamisi lähevad esiliiga meeskonnad Tartu JK Welco – Maardu Linnameeskond.

Tamme staadioni haldaja SA Tartu Sport juhataja Eve Lille sõnul on peaväljaku muru seisukord üle ootuste hea. “Olenemata pikale veninud talvest võime muru hetke seisukorraga rahule jääda” ütles Eve Lill. “Samas on plaanis lähiajal teha veel mitmeid hooldustöid, aga üldjoontes võime öelda, et oleme uueks hooajaks valmis” jätkas SA Tartu Sport juhataja.

Väga oluline jalgpallikohtumine leiab Tamme staadioni peaväljakul aset 9.mail, mil kell 18.00 algavas Tipneri karikasarja kohtumises on vastamisi Tartu JK Tammeka – Paide Linnameeskond. “Tipneri karikas on liigavõidu kõrval kõige prestiižsem asi, mida klubi võib Eesti jalgpallis saavutada” ütles Jalgpallikool Tammeka kommertsjuht Kalle Paas. “Klubi juhatus seadis Tipneri karika võitmise üheks esindusmeeskonna 2017. aasta eesmärgiks” jätkas Paas. “Tammeka ja Paide Linnameeskond on väga võrdsed meeskonnad ning sellises vastasseisus loeb kõik, mida üks või teine vutitiim suudab teisipäevases poolfinaal kohtumises välja panna. Meie poolt vaadates on selleks kindlasti Tammeka fännid ja kodutunne” lisas klubi kommertsjuht.

Esimene suurem kergejõustiku üritus toimub juba järgmise nädala neljapäeval, s.o 11.mail, mil leiab aset Tartu linna ja maakonna lasteaedade kevadine spordipäev. Juba mitmendat aastat Tartu spordiselts Kalevi poolt korraldatav suur ühine spordipidu toob kohale ligi 1000 lasteaia last paljudest Tartu linna ja maakonna lasteaedadest. Võetakse mõõtu mitmetel spordialadel, aga seda kõike pisut lõbusamas ja mitte nii palju ajavõtule rõhudes, vaid pigem sportimislusti silmas pidades. Kevadine spordipäev Tamme staadioni peaväljakul kestab 9.30-12.30.

Premium liiga alustab oma jalgpallilahingutega 12.mail, kui kell 19.00 antakse avavile Tartu JK Tammeka – Paide Linnameeskonna kohtumisele. Viimatises omavahelises Premium liiga kohtumises jõuti 1:1 viigini. Kuidas läheb sel korral ja kas tartlased võtavad koduväljakul võidu ning kas omakorda mõjutab selle kohtumise tulemust Tipneri karikasarja kohtumise tulemus, seda näitab aeg.

Põnevaks ürituseks saab sel kevadel olema Politsei-ja Piirivalveameti kevadolümpia, mida sel aastal peetakse 12.-13.mail just Tamme staadionil. Tervet Tamme staadionit haaravas võistluses võetakse mõõtu nii jalgpallis, tänavakorvpallis, kehaliste katsete sooritamises, krossijooksus kui ka sellisel põneval alal nagu cross-fit. Lisaks saab tutvuda kiikingu kui spordivõistlusega. Kahtlemata saab tegemist olema väga omalaadse võistlusega, millesarnast ei ole tükil ajal Tamme staadionil nähtud.

Traditsiooniliselt on ka sel kevadel toimumas suurejooneline Tartu võimlemispidu, mis sedapuhku kannab nimetus “Õnnetunne” ning mis leiab aset 30.mail algusega kell 19.00. Tartu võimlemispidu toob Tamme staadioni peaväljakule ligi 2000 tantsijat nii Tartust kui kaugemalt. Õhtu juht on sel aastal Madis Ligi.
4.juunil toimub Tamme staadionil juba legendaarseks saanud Gustav Sule mäletusvõistlus kergejõustikus, mis läbi aastate on toonud Tartusse palju tippkergejõustiklasi nii Euroopast kui ka mujalt maailmast. Kindlasti on kohal mitmed Eestid tipud ning oodata on mitmeid põnevaid rekordiüritusi ning nagu varasemad aastad on näidanud, on Tamme staadioni kergejõustikuareen igati sobilik paik hooaja tippmarkide ja isiklike rekordite püstitamiseks.
Augustikuus on Tamme staadioni kergejõustikuareenil aset leidmas esmakordselt Tartus peetavad Eesti meistrivõistlused mitmevõistluses. Võistlused toimuvad suisa kolmel järjestikusel päeval 11.-13.augustini.

Tulemas on tihe ja võistlusi täis hooaeg. Tartu linna spordimeka kutsub linlasi ka lihtsalt toredalt aega veetma, olgu selleks siis lastega mänguväljakul mõnus ajaveetmine või väike mõõduvõtt korvpalliväljakul koos sõpradega. Tamme staadion on uueks hooajaks valmis.

s_nnetunnertmika.jpg