Kaks jalgpalli Euroopa meistrivõistluste valiksarja kohtumist Tamme staadionil on peetud

Eesti naiste A-koondis võõrustas 3. juunil Tamme staadionil peetud kohtumises Belgia naiste koondist ja sedapuhku tuli vastu võtta kibe kaotus 0:5. Eile lõppenud kohtumisel oldi vastamisi Bosnia ja Hertsegoviina koondisega ning neile kaotati tulemusega 0:1.

Tamme staadionil on ka varasemalt peetud Euroopa meistrivõistluste valiksarja kohtumisi ja üldjoontes on UEFA tehnilised delegaadid Tartu ja Tamme staadioni võimalustega alati rahul olnud. Peale eilset kohtumist Bosnia ja Hertsegoovinaga sõnas Eesti Jalgpalli Liidu esindaja Mihkel Uiboleht: "Kaks Tartus Tamme staadionil peetud naiste koondise Euroopa meistrivõistluste valiksarja mängu sujusid korraldusliku poole pealt hästi. Belgia ning Bosnia ja Hertsegoviina koondised ja mõlema mängu delegaat olid väga rahul nii staadioni kui ka Tartu linna võimalustega. Arenguruumi erinevates detailides on veel piisavalt, kuid ilus, kompaktne ja roheline linn, hubane staadion ning sõbralik vastuvõtt on need, mis külalised alati välja toovad."

Tamme staadioni haldaja SA Tartu Sport juhata Eve Lill lisas: "Tamme staadion on alati valmis kõrgel tasemel mänge võõrustama ning UEFA ametnike kiidusõnad meie suunas annavad meile ainult jõudu juurde panustama murukatte veelgi paremale tasemele viimisele. Ilma faktor on ka mõistagi oluline, aga meie ülesanne on muru seisukorda hoida võimalikult heal tasemel igasuguste ilmastikuolude korral. Enne esimest mängu tuli samuti väga tugev vihm, aga olime selleks valmistunud kobestades staadionimuru enne olulisi mänge mitmel korral."

Uiboleht lisas, et: "Jalgpalliliidu poolt soovime jätkata erinevate valikmängude toomist Tartusse, hetkel on siin aga üks takistus - saame valikmänge Tartus pidada vaid siis, kui vastane sellega nõustub, sest rahvusvaheliste reeglite järgi peab mängupaigas olema lennujaam koos igapäevaste ühendustega vähemalt kahte välisriiki, praegu saab Tartust lennata vaid Helsingisse."

Uute Euro- ja muude rahvusvaheliste sõpruskohtumiste ootuses Tamme staadion jätkab oma igapäevast elu Premium liiga ja esiliiga jalgpallikohtumiste võõrustamisel.