Annelinna kunstmuruväljak on aastal 2016 Eesti parim kunstmurukattega jalgpallistaadion

27. novembril toimus Estonia kontserdisaalis Jalgpalligala 2016, kus autasustati aasta parimaid.

Annelinna kunstmuruväljak oli üks auhinna saajatest ning parima kunstmuruväljaku kategoorias saadud tunnustus ja võit tõid kaasa 3000 eurose tasuta komplekshoolduse preemia.

Jalgpalligala 2016 tõi Estonia kontserdisaali kokku Eesti parimad jalgpallurid ja jalgpalliklubid erinevatest liigadest ja igast Eestimaa nurgast. Tunnustati ja tänati parimaid pallureid, kohtunikke ja klubisid.

Esimest korda anti välja auhinnad ka parimate staadionite arvestuses. Eesti Jalgpalli Liidu infrakstruurijuht Targo Kaldoja kommenteeris staadionite hindamist järgmiselt: „ Eesti Jalgpalli Liit käivitas esimest korda sel aastal süsteemi tunnustamaks ja tänamaks staadioneid õige ja asjatundliku hooldamise eest läbi terve hooaja“. Parimad selgitatakse välja meeste Premium liiga, Esiliiga ja Esiliiga B tasandil mängivate klubide koduväljakute vahel. „Jalgpalliliidu staadionite komisjon töötas välja kriteeriumid, mille alusel annavad väljaku seisukorrale igal mängul hinnangu inspektor ja peakohtunik. Hooaja lõpus liideti hinded kokku ja kõrgeima keskmise hinde saanud staadion võitis. Pean ütlema, et Annelinna kunstmuruväljak sai väga kõrge keskmise hinde“ lisas Targo Kaldoja.

„Taoline võistlus sai ellu kutsutud selleks, et tunnustada neid, kes pingutavad väljakute kvaliteedi nimel ja et pöörata väljakute hooldusele senisest rohkem tähelepanu. Lisaks aukirjale ja tunnustusele Jalgpalligalal saab võitnud kunstmurustaadion jalgpalliliidu poolt tasuta kunstmuru komplekshoolduse.“ täpsustas tunnustamise vajalikkust Eesti Jalgpalli Liidu avalike suhete juht Mihkel Uiboleht. „Annelinna staadioni esikoht näitab, et eelmisel aastal paigaldatud väljak on mängijate poolt hästi vastu võetud ja tegemist oli väga õige ja vajaliku investeeringuga. SA Tartu Sport on selle kõige nimel pingutanud. Samal ajal paneb selline tunnustus kindlasti peale ka meeldiva kohustuse jätkata väljaku hooldamist parimal tasemel, et olla teistele eeskujuks ja et head mänguomadused säiliksid võimalikult kaua“ lisas Mihkel Uiboleht.

Annelinna kunstmuruväljaku haldaja SA Tartu Sport juhataja Eve Lille sõnul on tegemist väga suure tunnustusega. „Oleme siiralt tänulikud ja uhked sellise väärika auhinna üle ning teeme kõik võimaliku hoidmaks Annelinna kunstmuruväljaku väga head taset ka järgmistel hooaegadel“.
SA Tartu Sport on Tartu linnale kuuluv sihtasutus, mille eesmärk on hallata kõiki Tartu linnale kuuluvaid spordihooneid ja staadioneid. „Selleks, et Tartu linnal on niivõrd heas seiskorras kunstmurukattega staadion nagu seda Annelinna väljak on, peame tänama Tartu linna, kes panustas amortiseerunud kunstmuruväljaku renoveerimisega kõrgetele kvaliteedinõuetele vastava kunstmuruväljaku tekkimisse. Seda oli pikalt oodatud ja seda oli jalgpalluritele tõesti väga vaja“ lisas Eve Lill.

Annelinna kunstmuruväljak avati peale täielikku renoveerimist 17.novembril 2015. Staadioni ehitustööde kogumaksumus oli 972 000 eurot. Renoveeritud kunstmuruväljak vastab Eesti Jalgpalli Liidu poolt kehtestatud Eesti meistriliiga mängude pidamiseks kehtestatud nõuetele.

Jalgpalligala 2016 - Eve Lill võtab vastu aukirja